Najnowsze artykuły, ciekawostki etc.

Czego jemy najwięcej?

Czego jemy najwięcej?

Mimo że świadomość dotycząca zdrowego odżywania wzrasta, to najpopularniejszym daniem polskiej kuchni wydaje się pozostawać schabowy z ziemniakami i surówką. Do produktów spożywanych w nadmiarze wielu z nas zalicza słodycze, kawę, pieczywo czy produkty mączne.
Cukier jest niestety, jednym z podstawowych składników naszej diety. Mowa tutaj o cukrze zarówno świadomie dodawanym do słodzenia napojów czy ciast, jak i tym ukrytym w setkach zjadanych produktów. Jedną z głównych przyczyn złych nawyków Polaków są nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe, które zostały utrwalone w okresie dzieciństwa. Wpływa na to również szybkie tempo życia oraz duża dostępność jedzenia typu fast food.
Owoce i warzywa dużo rzadziej goszczą na naszym stole. Sytuację poprawia sezon letni, w którym spożywamy ich dwa razy tyle, jednak to wciąż zbyt mało.
Image
Patrząc na to, jak mocno mamy zakorzenione nawyki i upodobania do spożywania produktów wysokokalorycznych, słodzonych, nasuwa się tylko jedno pytanie: Czy jako naród damy radę zmienić swoje przyzwyczajenia?
Ja jestem dobrej myśli i wierzę w to, że to tylko kwestia czasu, krótkiego czasu. Zrozumiemy, że zmiana naszych upodobań spożywczych jest zmianą na lepsze i wcale nie musimy rezygnować przy tym z satysfakcji gotowania, bycia razem przy wspólnym stole, biesiadowania, jak to mamy w zwyczaju i tradycji. 

Pozostałe aktualności

Image